Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NGCV CFT odebrał RCV Medium

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 lutego 2021

Zespół Next Generation Combat Vehicle Cross-Functional Team (NGCV CFT, Interdyscyplinarny Zespół US Army ds. programu NGCV) odebrał pierwszy bezzałogowiec bojowy RCV (M). Pojazd posłuży do testów. Mają one pomóc w stworzeniu założeń użycia lądowych bezzałogowców bojowych w brygadowych zespołach bojowych US Army. Dostawcą RCV (M) jest Textron, który został wybrany do tego zadania w styczniu ub. roku.

NGCV CFT nadzoruje kluczowe projekty US Army takie jak AMPV, MPF, OMFV, RCV i NGCV FT / Zdjęcie: Twitter – NGCVCFT

W programie NGCV Textron zaoferował bezzałogowiec Ripsaw M5. Został on opracowany we współpracy z Howe & Howe i FLIR Systems. Bezzałogowiec oferowany jest w wariancie lekkim, o masie 7,5 t, oraz średnim, o masie 10,5 t. Pojazd jest obsługiwany za pomocą sprawdzonych interfejsów i łączności bezprzewodowej. Opancerzenie pojazdu jest skalowalne i ma być dostosowywane do potrzeb. Napęd elektryczny zapewnia prędkość maksymalną wariantu średniego na poziomie 64 km/h, z kolei wariant lekki może osiągać prędkość do 72 km/h.

Pojazd może być uzbrojony w różnego rodzaju moduły. NGCV CFT odebrał egzemplarz z wieżą przystosowaną do montażu armaty automatycznej kal. 30 mm i wyrzutni ppk. Za zapewnienie świadomości sytuacyjnej bezzałogowca ma odpowiadać system obserwacji dookólnej SUMIT 360, łączący sensory optoelektroniczne i działające w podczerwieni. Dodatkowo Ripsaw M5 może być wyposażony w lekki bezzałogowy czterowirnikowy bezzałogowiec rozpoznawczy R80D SkyRaider oraz lądowy bezzałogowiec SUGV. Możliwe jest także zastosowanie stabilizowanej głowicy optoelektronicznej 280HD zamontowanej na maszcie. Opcjonalne wyposażenie bezzałogowca mogą stanowić różnego rodzaju lemiesze, trały, radary do skanowaniu gruntu oraz ładunki wydłużone.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.