Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa T-38 US Air Force

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 20 lutego 2021

Wczoraj, 19 lutego 2021 po starcie z bazy Columbus w stanie Mississippi lot szkoleniowy wykonywał Northrop T-38C. Na jego pokładzie znajdował się amerykański instruktor i pilot z Japonii. Mieli lecieć do Tallahassee  na Florydzie. Ok. 17:25 czasu lokalnego, w czasie treningu lądowania i startu (touch-and-go) samolot rozbił się.

Trasa lotu samolotu szkolno-treningowego Northrop T-38C, który rozbił się niedaleko Montgomery Regional Airport w Alabamie / Zdjęcie: FlightAware

Wrak znaleziono na zalesionym terenie w rejonie Dannelly Field, ok. 25 km na południowy zachód od regionalnego lotniska w Montgomery. Okazało się, że obaj piloci zginęli.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Rozbity samolot to Northrop T-38C Talon. Należał do 50th Flying Training Squadron 14th Flying Training Wing z Columbus AFB. Zadaniem jednostki jest przeprowadzenie 52-tygodniowego specjalistycznego programu szkolenia przyszłych pilotów USAF i wybranych pilotów zagranicznych.

Dzień wcześniej w Sacramento Mather rozbił się inny Talon – T-38A należący do USAF. Samolot należał do 1st Reconnaissance Squadron/9th Reconnaissance Wing. W jego wypadku nikt nie zginął.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.