Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamówienie na Altiusy-U

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 21 lutego 2021

Ministerstwo przemysłu i handlu Tatarstanu poinformowało, że MO FR zamówiło pierwszą, pilotażową partię seryjnych bezzałogowców uderzeniowo-rozpoznawczych Altius-U. Kontrakt został zawarty po zakończeniu testów i przeglądzie programu. W dokumencie ministerstwa Tatarstanu nie podano liczby zamówionych bsl, ani ich wartości.

W ramach realizacji państwowego kontraktu na OKR (prace projektowo-rozwojowe) Altius-RU wyodrębniony oddział nr 2 AO Uralskij zawod grażdanskoj awiacji (UZGA) w Kazaniu pomyślnie zakończył obronę i zamknięcie etapu Projekt techniczny. Podpisano kontrakt na produkcję i dostawę partii pilotażowej – napisano w sprawozdaniu kolegium MPiH.

Prototyp bsl Altius-U w locie testowym / Zdjęcie: MO FR

Altius-U to efekt rozwoju bsl projektowanych w ramach programu Altair. Prototyp bsl Altius-U został oblatany w sierpniu 2019. Badania fabryczne zakończono w połowie stycznia 2020. W lutym poinformowano o uzbrojeniu bezzałogowca w bomby precyzyjne 9-A-7759 Grom.

Bsl Altius-U ma rozpiętość skrzydeł 28,5 m, a długość jego kadłuba wynosi 11,6 m. Maksymalna masa startowa bezzałogowca wynosi 6 tys. kg. Jego zasięg to 10 tys. km, a długotrwałość lotu sięga 48 h.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.