Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zestaw części Lancastera po remoncie

Historia, Lotnictwo wojskowe, 21 lutego 2021

Lincolnshire Aviation Heritage Centre z East Kirkby w Wielkiej Brytanii zaprezentowało zestaw części bombowca z czasów II w.św. Avro Lancaster Mk VII po trwającym wiele miesięcy remoncie. Prace prowadzono na przełomie lat 2020/2021. Ich koszt oszacowano na 50 000 GBP. Wyremontowano m.in. cztery silniki samolotu – Rolls-Royce Merlin 24 o mocy po 1640 KM. Remont jednego kosztował ok. 7 tys. GBP.

Rozłożony na części ciężki bombowiec z czasów II w.św. Avro Lancaster Mk VII nr NX611. Po remoncie  samolot zostanie zmontowany i udostępniony publiczności / Zdjęcie: Lincolnshire Aviation Heritage Centre

Remontowany samolot to ciężki bombowiec Avro Lancaster Mk VII nr NX611 (G-ASXX) Just Jane. Został zbudowany przez Austin Motors w Longbridge koło Birmingham w kwietniu 1945. Teraz ma zostać powtórnie zmontowany. Właściciele przewidują, że może nawet zostać przygotowany do lotu. To jednak sprawa co najmniej kilku kolejnych lat.

Lincolnshire Aviation Heritage Centre to rodzinne muzeum założone ponad 20 lat temu przez braci Panton – Freda i Harolda. Od początku znajduje się w nim Lancaster, kupiony przez braci w 1983. Zwiedzający mogli nie tylko go oglądać, ale przejechać się nim po pasie startowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.