Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabia Saudyjska kupi rosyjską broń za 2 mld USD

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 sierpnia 2009

W najbliższym czasie Arabia Saudyjska ma podpisać kontrakty na zakup rosyjskiego uzbrojenia wartego 2 mld USD.

Według agencji Interfax, większość kontraktów jest już wynegocjowanych, a pierwsze z nich będą podpisane do końca 2009. Arabia Saudyjska ma kupić 150 śmigłowców Mi-171 (120, pierwsza partia, ok. 30 w wersji glass cockpit, miałaby według ekspertów kosztować 350 mln USD) i Mi-35 oraz Mi-26, ponad 150 czołgów podstawowych T-90S (niedawno były - według strony rosyjskiej z sukcesem - testowane w warunkach pustynnych), 250 wozów BMP-3 oraz kompleksy przeciwlotnicze Pancyr-S1 i Buk-M2E. Trwają też rozmowy dotyczące zakupu systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 i Antiej-2500 oraz śmigłowców uderzeniowych Mi-28.

W 2007 Federacja Rosyjska podpisała z Arabią Saudyjską porozumienie o współpracy wojskowo-technicznej. Zakupy w Rosji - jeśli dojdą do skutku - pozostaną jednak marginesem wydatków zbrojeniowych królestwa. W 2009 budżet obronny Arabii Saudyjskiej wyniósł 33 mld USD, w 2010 ma wzrosnąć do 43 mld USD. Z tego budżetu ponad 90% kwot przeznaczonych na zakupy uzbrojenia trafia do USA i Europy. Rijad rozwija też coraz intensywniej własną produkcję.

O możliwym zakupie 150 rosyjskich śmigłowców informował kilka dni temu król Abdullah Bin Abdulaziz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.