Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Seryjna produkcja EH216

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 21 lutego 2021

Chińska EHang ogłosiła rychłe uruchomienie nowej fabryki do produkcji dwumiejscowych taksówek powietrznych EH216. Ma ona wytwarzać 600 pojazdów rocznie. Od drugiego kwartału w kompleksie w Yunfu ma powstawać 12 EH216.

Wizja lotu kilku bezzałogowych, dwumiejscowych taksówek powietrznych EH216 nad specjalnym, miejskim lądowiskiem / Ilustracja: EHang

Powierzchnia nowej wytwórni ma powierzchnię 24 tys. m2. To 3 razy więcej niż w dotychczasowym zakładzie EHang w Kantonie w prowincji Guangzhou. Z czasem cała tamtejsza produkcja ma zostać przeniesiona do Yunfu. Ośrodki badawczo-rozwojowe EHang pozostaną w Guangzhou.

EHang nie poinformowała o odbiorcach EH216. Nie wiadomo też, czy pojazd uzyskał już niezbędne certyfikaty do lotów z pasażerami. Wiadomo, że jego testy są szeroko przeprowadzane w Chinach i rozpoczynają się w UE. W maju 2020 CAAC przyznała EH216 specjalny certyfikat na loty transportowe.

Przed wytwórnią bezzałogowych taksówek powietrznych w Yunfu przewidziano miejsce na lądowisko do produkowanych pojazdów, które będą tam testowane / Ilustracja: EHang

EH216 może przewozić do 260 kg. Jego prędkość przelotowa wynosi 130 km/h. Zasięg pojazdu nie przekracza 16 km, a długotrwałość lotu sięga 20 min. Specjalna wersja – EH216F ma służyć do gaszenia pożarów wysokich budynków. Pojazd porusza się autonomicznie, bez pilota i wsparcia operatora.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.