Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MO FR kupuje chińskie Haval H9

Służby państwowe, Publikacje, 27 lutego 2021

Rosyjskie media, w tym Kitajskije awtomobili, informują o zakupie przez Ministerstwo Obrony chińskich samochodów terenowych Haval H9. Można je zobaczyć na ulicach wielu rosyjskich miast, a także na poligonach. Jednym z nich jest podmoskiewski poligon Ałabino.

Samochód ciężarowy Haval H9 użytkowany przez Ministerstwo Obrony FR. Można to rozpoznać po czarnych tablicach rejestracyjnych z białymi numerami. Liczba 50 to oznaczenie regionu – oznacza Moskiewski okręg wojskowy / Zdjęcie: FotoOchota

MO FR nie publikuje oficjalnych informacji o zakupach chińskich samochodów. Pojawiają się jedynie informacje o pojedynczych przetargach. Wiadomo też, że Haval H9 od października 2019 są montowane w zakładach pod Tułą. Instytucje państwowe nie mogą bowiem, poza specjalnymi wyjątkami, kupować pojazdów bezpośrednio za granicą.

Według nieoficjalnych źródeł, Haval wygrał przetarg na wieloletnie dostawy terenowych H9. Samochody przeszły wszystkie niezbędne testy. Są już dostarczane do dowództw okręgów. Mają być podstawowymi samochodami sztabowymi. Chińskie pojazdy wypierają w tej roli wcześniej kupowane Toyoty Land Cruiser 200.

Haval H9 w najpopularniejszej wersji cywilnej – Comfort, kosztuje ok. 2,5 mln rubli (125 tys. PLN). Podobne rosyjskie samochody terenowe – UAZ Patriot są o połowę tańsze, ale mają znacznie mniejsze możliwości. Ich producent – Ulianowskij awtozawod do niedawna pracował nad nową generacją Patriotów, ale ze względu na brak środków, program został wstrzymany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.