Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Belgia zamawia ciężarówki DAF

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 marca 2021

Koncern DAF Trucks poinformował o zamówieniu 879 ciężarówek wojskowych przez Siły Zbrojne Belgii. Dostawy będą realizowane w latach 2022-2025.

 DAF wyprodukuje kabiny i silniki zamówionych przez Belgię ciężarówek, za dostawę podwozi odpowiadać będzie czeska Tatra / Ilustracja: DAF Trucks

Zamówienie obejmuje wozy rodziny DAF CF Military. Wśród nich znajdzie się 636 pojazdów dwuosiowych z napędem 4x4 i 243 czteroosiowe z napędem 8x8, w różnych wariantach do odmiennych zastosowań (wywrotki, transportery kontenerów i nośniki dźwigów).

Ciężarówki rodziny CF Military zostały opracowane we współpracy z Tatra Trucks. Wozy mają niezależne zawieszenie i nowoczesny układ napędowy, dzięki czemu są zdolne do jazdy terenowej, zapewniając jednocześnie wysoki komfort kierowcy. Odmiana 4x4 napędzana jest silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l i mocy 410 KM. Natomiast odmiana 8x8 napędzana jest silnikiem MX-13 o pojemności 12,9 l i mocy 460 KM.

Wybranym przez DAF dostawcą wyposażenia specjalnego w postaci systemów hakowych i dźwigów przeładunkowych jest HIAB. Z kolei VS-Mont dostarczać będzie zabudowy wywrotek, zaś Porgest dostarczy nadwozia cargo. 352 zamówione pojazdy wyposażone będą w opancerzoną kabinę od Tatra Defence Systems.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.