Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe kombinezony chińskich lotniczek

Lotnictwo wojskowe, 04 września 2009

30 sierpnia w jednej z baz w północnej części ChRL miała miejsce uroczystość wprowadzenia do eksploatacji nowego wyposażenia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jednym z elementów ekwipunku były nowe kombinezony, przeznaczone specjalnie dla kobiet służących w chińskich wojskach lotniczych.

Panie otrzymały także nowe hełmy, maski tlenowe i kamizelki ratunkowe. W uroczystości wzięło udział 16 lotniczek.

Nowe kombinezony zostały zaprojektowane i uszyte zgodnie z najnowszymi standardami. Wykonano je z lekkiego, niepalnego materiału, który jednocześnie zapewnia dobrą wentylację i chroni człowieka przed działaniem strumienia powietrza w przypadku konieczności awaryjnego opuszczenia samolotu. Kombinezony w kolorze zielonym, wzorowane na wyposażeniu zachodnim, zastąpią używane dotychczas niebieskie ubiory, zapożyczone od Rosjan. Natomiast nowe maski tlenowe i interkomy zaprojektowano z wykorzystaniem technologii używanych przez kosmonautów.

Według oświadczenia chińskiego Ministerstwa Obrony, każda z pań otrzymała kombinezon skrojony i uszyty specjalnie dla niej. Obecnie trwają prace na ubiorem przeciwprzeciążeniowym przeznaczonym dla kobiet-pilotów. Zakończenie projektu zaplanowane jest za 15 miesięcy / Zdjęcia: MO ChRL


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.