Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe kombinezony chińskich lotniczek

Lotnictwo wojskowe, 04 września 2009

30 sierpnia w jednej z baz w północnej części ChRL miała miejsce uroczystość wprowadzenia do eksploatacji nowego wyposażenia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jednym z elementów ekwipunku były nowe kombinezony, przeznaczone specjalnie dla kobiet służących w chińskich wojskach lotniczych.

Panie otrzymały także nowe hełmy, maski tlenowe i kamizelki ratunkowe. W uroczystości wzięło udział 16 lotniczek.

Nowe kombinezony zostały zaprojektowane i uszyte zgodnie z najnowszymi standardami. Wykonano je z lekkiego, niepalnego materiału, który jednocześnie zapewnia dobrą wentylację i chroni człowieka przed działaniem strumienia powietrza w przypadku konieczności awaryjnego opuszczenia samolotu. Kombinezony w kolorze zielonym, wzorowane na wyposażeniu zachodnim, zastąpią używane dotychczas niebieskie ubiory, zapożyczone od Rosjan. Natomiast nowe maski tlenowe i interkomy zaprojektowano z wykorzystaniem technologii używanych przez kosmonautów.

Według oświadczenia chińskiego Ministerstwa Obrony, każda z pań otrzymała kombinezon skrojony i uszyty specjalnie dla niej. Obecnie trwają prace na ubiorem przeciwprzeciążeniowym przeznaczonym dla kobiet-pilotów. Zakończenie projektu zaplanowane jest za 15 miesięcy / Zdjęcia: MO ChRL


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.