Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pilot przeżył 36 dni w Amazonii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Ludzie, 10 marca 2021

28 stycznia 2021 w brazylijskiej dżungli z powodu awarii silnika rozbił się samolot Cessna 210L Centurion (zn. rej. PT-IRJ, nr ser. 21059888), który leciał z Alenquer w stanie Para do pobliskiego Almeirim. Jego pilot, 36-letni Antonio Sena przeżył. Został przy wraku, obserwując szukające go samoloty poszukiwawcze i ratownicze. Po tygodniu zdał sobie sprawę, że go nie zauważono, a akcję przerwano. Pilot zdecydował się więc na wędrówkę w poszukiwaniu pomocy.

Antonio Sena, który przeżył po wypadku jego samolotu w Amazonii aż 36 dni, poszukując pomocy, po podjęciu na pokład śmigłowca. Pilot był w dobrej formie, trochę odwodniony i z dłuższym niż zwykle zarostem / Zdjęcie: Facebook – Carlos Lair

W czasie wędrówki żywił się głównie ptasimi jajami i owocami. Dopiero po 36 dniach, 5 marca 2021 ok. 16:00 natknął się na grupę zbieraczy kasztanów, którzy zaalarmowali władze. Następnego dnia po południu Sena został przetransportowany śmigłowcem w bezpieczne miejsce. Okazało się, że jest w całkiem dobrym stanie. Jedynym poważniejszym problemem było odwodnienie.

36-letni Antonio Sena za sterami samolotu, jeszcze przed wypadkiem / Zdjęcie: Twitter – antoniopilot

8 marca brazylijski pilot spotkał się z rodziną. Wzruszające spotkanie było transmitowane przez brazylijską telewizję.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.