Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 lądował z wyłączonym silnikiem

Lotnictwo wojskowe, 04 września 2009

Należący do izraelskiego lotnictwa wojskowego F-16I lądował awaryjnie z wyłączonym silnikiem w bazie Ramon na pustyni Negev.

Do incydentu doszło 2 września. Według nieoficjalnych informacji, dwumiejscowy F-16I wykonywał rutynowy lot szkolny. Jego silnik wszedł w sposób niekontrolowany na wysokie obroty. Kontroler lotu polecił wznieść się na większą wysokość i wyłączyć silnik. Awaryjne lądowanie zakończyło się sukcesem.

Incydent został uznany za poważny. Dowódca IAF, Maj.-Gen. Ido Nehushtan, postanowił o czasowym zawieszeniu lotów F-16I Sufa. W tym czasie zostaną one poddane specjalnym przeglądom.

To drugi w ostatnim okresie poważny problem z F-16I. W marcu 2008 izraelskie F-16I zostały uziemione z powodu wydzielania formaldehydu w kabinie samolotów (Izrael wstrzymał loty F-16I).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.