Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Terrex w linii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 września 2009

Singapur pokazał pierwszy dostarczony armii KTO Terrex, przygotowany do działania na sieciocentrycznym polu walki. 3 jednostki wyposażone w 135 Terrexów mają osiągnąć zdolność bojową do końca 2010.

24-tonowy AV-81 Terrex (od Terrain Rex - król terenu) jest rozwijany przez ST Kinetics od 1999. Pierwszy prototyp pokazano na wystawie Asian Aerospace w 2002. W 2006 armia Singapuru zamówiła 300 Terrexów dla zamiany KTO V-200.

Terrex jest wyposażony w modułowy pancerz zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa, w tym ochronę przed minami. Pojazd może przewozić 11 w pełni wyekwipowanych żołnierzy i 2-osobową załogę. Rozwija prędkość maksymalną równą 105 km/h. Rozpędza się do 50 km/h w ciągu 13,5 s. Jego promień skrętu wynosi 8,5 m. Terrex może też pływać z prędkością 10 km/h.

Terrexa przekazanego jednostce bojowej pokazano 3 września w czasie dni otwartych armii Singapuru. Wicepremier i minister obrony Teo Chee Hean poinformował, że pierwsza jednostka liniowa wyposażona w te KTO rozpocznie szkolenie w lutym 2010. Do końca tego roku gotowość bojowa powinny osiągnąć 3 jednostki wyposażone w 45 Terrexów każda.

Terrex to platforma bojowa trzeciej generacji. Wyposażona jest w nowy Battlefield Management System (BMS), który ma umożliwić działanie na sieciocentrycznym polu walki. Dzięki niemu i Advanced Combat Man System (ACMS) każdy z przewożonych żołnierzy będzie miał pełną orientację sytuacyjną. Łatwiej będzie im wezwać wsparcie ogniowe czy pomoc medyczną. Wsparcia będzie udzielać też km kal. 7,62 mm, lub zdalnie sterowana armata kal. 25 mm, i granatnik maszynowy z wieżyczki Terrexa. System celowniczy jest w pełni zautomatyzowany i może wykorzystywać dane o celach z innych pojazdów. Załoga Terrexa ma do dyspozycji aż 13 kamer przekazujących obraz z zewnątrz w każdych warunkach widoczności.

- Kosmiczna kabina Terrexa zapewni komfortowe warunki funkcjonowania żołnierzom - powiedział płk Lim Hock Yu, dowódca 9. Dywizji Piechoty. Kabina jest specjalnie wyciszona i klimatyzowana. Pojazd jest specjalnie przystosowany do walk w mieście dzięki wyposażeniu, uzbrojeniu, amunicji i wysokiej manewrowości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.