Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Ka-32A pod Kaliningradem

Wypadki, Służby państwowe, 26 marca 2021

Wczoraj, 25 marca 2021 wieczorem w obwodzie kaliningradzkim rozbił się śmigłowiec Ka-32A Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS). Jego 3-osobowa załoga wykonywała rutynowy lot treningowy po starcie z bazy Chrabrowo. Śmigłowiec leciał na małej wysokości. Do katastrofy doszło w rejonie Zalewu Kurońskiego, 5 km od Poleska.

Wrak rozbitego śmigłowca Ka-32A znaleziono zanurzony częściowo w wodzie niedaleko brzegu w Zalewie Kurońskim / Zdjęcie: MCzS

Wrak śmigłowca znaleziono w wodzie niedaleko brzegu, na niewielkiej głębokości. Kadłub leżał na boku. Jego fragmenty były widoczne nad wodą. Obecnie trwają prace nad wydobyciem wraku z wody.

W katastrofie zginął mechanik pokładowy. Drugi pilot został ranny i trafił do Centralnego Szpitala Rejonowego w Polesku. Dowódca nie wymagał hospitalizacji.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Z komunikatu MCzS wynika, że śmigłowiec przed startem był w pełni sprawny. Pod uwagę brany jest błąd pilota lub awaria techniczna.

Rozbity śmigłowiec to wielozadaniowy Kamow Ka-32A11WS, zn. rej. RF-32805, nr ser. 523324069835. Należał do Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.