Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bez pensji i mleka w Zakładach Małyszewa

Przemysł zbrojeniowy, 27 marca 2021

Główna organizacja związkowa Przedsiębiorstwa Państwowego Zakłady im. W. Małyszewa zwróciła się do dyrektora generalnego Koncernu Ukroboronprom Jurija Gusiewa z żądaniem zwolnienia dyrektora generalnego Wasilija Kryłasa. Główne skargi pracowników zakładu dotyczą dwumiesięcznych zaległości płacowych i ciągłego pogarszanie się warunków pracy.

Pusta hala Zakłady im. W. Małyszewa w Charkowie. Przemysł zbrojeniowy na Ukrainie przeżywa coraz większy kryzys / Zdjęcie: Twitter

Z pisma, do którego dotarł Defense Express wynika, że w głównym zakładzie produkcyjnym zamknięto dwie kantyny – nr 403 i 404. Pracownicy wykonujący pracę w szkodliwych warunkach przestali otrzymać należne im mleko. Po raz ostatni dostali je 26 lutego br. Wydawanie mleka zostało zawieszone z powodu rosnącego zadłużenia zakładu wobec dostawcy.

Dla ratowania sytuacji finansowej zakładów ich dyrekcja próbuje się pozbywać zbędnych aktywów. Zarządzeniem z 2 marca 2021 zamknięto trzy filie przedsiębiorstwa – Kombinat Mieszkalno-Gospodarczy, Kombinat Gastronomiczny i Oddział Kruszyw.

Organizacja związkowa informuje także o zadłużeniu Zakładów wobec niej samej. Tylko na zadania związane z ochroną zdrowia i kulturą nie otrzymała ona 1,35 mln hrywien.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.