Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa siedziba Star Alliance

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 30 marca 2021

Jeszcze w tym roku sojusz lotniczy Star Alliance otworzy biuro zarządu w Singapurze. Decyzja ta została podjęta przez Zarząd Główny, składający się z prezesów 26 linii lotniczych będących członkami sojuszu, którzy uznali, że nowe centrum doskonałości stanowi ważny element umożliwiający realizację strategii po zakończeniu pandemii koronawirusa oraz zachowanie innowacyjności i elastyczności Sojuszu.

Star Alliance oferuje ponad 12 000 lotów dziennie do prawie 1300 lotnisk w 197 krajach / Zdjęcie: Star Alliance

Wszystkie przedsiębiorstwa na nowo projektują obraz świata po pandemii, który w zasadniczy sposób został zmieniony przez pandemię SARS-CoV-2. Zaburzona została gospodarka, sieci globalne, jak również wiele osób utraciło źródła dochodu. Reakcja świata na SARS-CoV-2 zdestabilizowała branżę lotniczą. W tym kontekście podjęto decyzję o wzmocnieniu Sojuszu w przyszłości.

W efekcie Star Alliance będzie utrzymywać dwa centra doskonałości na arenie międzynarodowej, zgodnie z globalnym charakterem Sojuszu. Biuro w Singapurze uzupełni istniejące od dawna biuro we Frankfurcie w Niemczech i będzie koncentrować się na rozwoju strategii w zakresie cyfrowej obsługi klienta. Dwóch członków sojuszu, Lufthansa i Singapore Airlines, również założyło w Singapurze swoje centra innowacji, co jest kolejną korzyścią dla Sojuszu, który wprowadza przełomowe innowacje w zakresie cyfrowej obsługi klienta.

Singapur został wybrany na podstawie kryteriów, takich jak dostęp do innowacji i globalna konkurencyjność. Singapur jest również stale wysoko oceniany przez Bank Światowy pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej oraz kilkakrotnie został uznany za najbardziej konkurencyjny kraj na świecie.

Star Alliance został założony w 1997 jako pierwszy globalny sojusz lotniczy, który zaoferował międzynarodowy zasięg, światową rozpoznawalność i bezproblemową obsługę. Członkami sojuszu są linie lotnicze: Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, EVA Air, PLL LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Swiss, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines i United.

W sumie Star Alliance oferuje ponad 12 000 lotów dziennie do prawie 1300 lotnisk w 197 krajach. Loty łączone oferowane są przez partnerów Star Alliance, Juneyao Airlines i THAI Smile Airways.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.