Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zderzenie samolotów w Arizonie

Lotnictwo cywilne, 10 września 2009

W wyniku zderzenia dwóch samolotów w pobliżu Phoenix w Arizonie zginął uczeń - obywatel ChRL.

Zderzyły się samoloty Piper Cherokee i Cessna 150. Uczeń znajdujący się w drugim z nich wyskoczył z uszkodzonego samolotu z wysokości ok. 20 m i zginął. Drugi uczeń - także Chińczyk - pozostał na pokładzie. Rannego po rozcięciu pasów wydostano z rozbitego samolotu i zawieziono do szpitala.

Dee Pinkston, szef Air Safety Flight Academy, odwiedził rannego w szpitalu. Okazało się, że jego obrażenia są niewielkie. Obaj Chińczycy uczestniczyli w szkoleniu na pilotów samolotów pasażerskich.

W Piper Cherokee znajdował się pilot i uczeń. Obaj przeżyli zderzenie bez szwanku. Uszkodzony samolot wylądował na odległym ok. 5 km od miejsca zdarzenia lotnisku.

Rozbita Cessna 150, która leciała z Glendale do Tucson, należała do Christiansen Aviation w Delaware. Do zderzenia doszło ok. 10:00 w rejonie lotniska Coolige, odległego ok. 60 km od Phoenix - stolicy Arizony.

Piper Cherokee należy do Oxford Airline Training Center w Goodyear w Arizonie. Jego szef, Christine Carson, złożył kondolencje bliskim ofiary katastrofy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.