Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe medyczne Mi-8AMT na Czukotce

Lotnictwo cywilne, 04 kwietnia 2021

Na Czukotkę dostarczono kolejny śmigłowiec medyczny Mi-8AMT, drugi w ciągu kilku miesięcy. Poprzedni przyleciał pod koniec 2020. Oba będą bazować w miejscowościach Ugolnyje Kopi, Bilibino i Anadyr. Wraz z pojawieniem się nowych Mi-8AMT liczba lotów medycznych i godzin lotów wzrośnie na Czukotce o 30%.

Śmigłowiec medyczny Mi-8AMT w bazie na zaśnieżonej Czukotce / Zdjęcie: nssa.center

Pojawienie się śmigłowców medycznych odciąży lekarzy Szpitala Okręgowego Czukotka. Będą oni mogli poświęcić więcej czasu na rutynową opiekę medyczną. Z kolei CzukotAwia będzie mogła w pełni skupić się na realizacji przewozów pasażerskich i towarowych

Nowe Mi-8AMT umożliwią udzielanie pomocy medycznej na północno-wschodnim odcinku Północnej Drogi Morskiej, zapewniając bezpieczeństwo załogom przepływających statków. Jeden ze śmigłowców wyposażony jest we wciągarkę do podnoszenia pacjentów z pokładu statków. Lokalne władze rozmawiają też z Państwowym Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym o możliwości pozyskania specjalistów do przeprowadzania badań lekarskich w odległych wioskach i poganiaczach stad reniferów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.