Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IAI dostarczył rozpoznawczy Oron

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 kwietnia 2021

Wojska lotnicze Izraela (IAF) odebrały wczoraj, 4 kwietnia 2021, samolot obserwacyjny Oron. Uroczystość odbyła się w bazie Nevatim w południowym Izraelu.

Samolot rozpoznawczy IAI Oron ląduje w bazie Nevatim, 4 kwietnia 2021 / Zdjęcie: MO Izraela

Oron został opracowany przez Dyrekcję Badań i Rozwoju Ministerstwa Obrony (DDR&D), IAF, Dyrekcję Wywiadu IDF, Marynarkę Wojenną i Israel Aerospace Industries (IAI). Zaprojektowano go z wykorzystaniem wniosków wyciągniętych z poprzednich wojen i operacji sił zbrojnych Izraela. Samolot wyposażono w system automatycznego uczenia się oparty na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji.

Konstrukcja Orona jest oparta na platformie odrzutowego samolotu dyspozycyjnego Gulfstream G550. Samolot wyposażono w zaawansowany radar IAI i inne systemy obserwacyjne funkcjonujące w każdych warunkach pogodowych i widoczności. Pozwolą one na tworzenie w czasie rzeczywistym kompleksowego obrazu sytuacji, obejmującego rozmieszczenie sił lądowych przeciwnika w dużym zasięgu, zarówno w lotach rutynowych, jak i w czasie konfliktów zbrojnych.

Oron będzie operował w ramach 122. eskadry Nachshon. Eskadra obsługuje inne odrzutowce rozpoznania i dowodzenia – Shavit i Eitam (wyposażony w stację radiolokacyjną IAI EL/W-2085).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.