Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy moduł bojowy BTR-BM

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 kwietnia 2021

Rosyjska Kompania Wojskowo-Przemysłowa (W-PK) i Warsztaty Uzbrojenia (OM) na podmoskiewskim poligonie w Kubince zaprezentowały nowe wyroby. Wśród nich był moduł bojowy BTR-BM przeznaczony dla transportera kołowego BTR-82. Pokaz obserwował wiceminister obrony FR Aleksiej Kriworuczko.

Transporter kołowy BTR-82 z nowym modułem bojowym BTR-BM / Zdjęcie: OOO W-PK

Po pokazie statycznym odbył się pokaz dynamiczny połączony ze strzelaniem. Strzelano z 30-mm armaty automatycznej i sprzężonego z nią 7,62-mm karabinu maszynowego. Ogień prowadzony był w ruchu, do różnych celów, w tym ruchomych, z odległości do 1500 metrów. Wszystkie obiekty zostały trafione.

Nowy rosyjski moduł bojowy ma bardzo dobre parametry bojowe. Ma duże kąty strzelania w płaszczyźnie pionowej, a amunicję można uzupełniać w nim bez wychodzenia z wnętrza transportera. W trybie awaryjnym moduł może funkcjonować przy całkowitym zaniku zasilania. BTR-BM wyposażono w nowoczesny system kierowania ogniem, który pozwala działać o każdej porze doby i przy każdej pogodzie. Jego możliwości przeciwpancerne są znacznie zwiększone dzięki użyciu pocisków kierowanych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.