Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja systemu radarowego B-1B

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 11 kwietnia 2021

Northrop Grumman Mission Systems z Oklahoma City uzyskał zamówienie na usługi inżynierskie dotyczące modernizacji systemu radarowego bombowca strategicznego B-1B. Wartość umowy wynosi 2,6 mln USD. Podpisano ją 11 lutego 2021.

Żołnierze z 7th Bomb Wing of the Global Strike Command Eighth Air Force prowadzą konserwację systemu radarowego bombowca B-1 w Dyess Air Force Base w Teksasie / Zdjęcie: USAF

Bombowiec B-1 został opracowany w latach 1970. Jego system radarowy ma już ponad 30 lat, a ostatnia, ograniczona modernizacja miała miejsce 10 lat temu. Obecnie zaczyna brakować komponentów do utrzymania systemu w sprawności, co powoduje, że wydłużają się czasy obsług i ich koszty. Już w 2018 DLA Aviation (Defense Logistics Agency Aviation) uzyskała zlecenie na zaproponowanie rozwiązania tego problemu.

Zamówienie na modernizację oprzyrządowania przez Northrop Grummana dotyczy wymiany hardware i software. Obejmie nowe komputery jednopłytkowe, półprzewodnikowe dyski pamięci (SSD), protokół oparty na sieci Ethernet i szybkie łącza wymiany danych. Prace będą prowadzone w bazie Edwards, gdzie znajdują się 2 przeznaczone do modernizacji B-1B. Modernizacja ma zostać zakończona do końca 2021. Kilka kolejnych miesięcy przeznaczono na testy. Kontrakt ma zostać zrealizowany do maja 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.