Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ansat i Mi-17 dla Turkmenistanu

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 11 kwietnia 2021

Kazańskie zakłady śmigłowcowe (KWZ, część holdingu Wiertalioty Rossii) poinformowały 9 kwietnia 2021, że dostarczyły Turkmenistanowi śmigłowce Ansat i Mi-17-1W. Oba z wyposażeniem medycznym. Mają służyć do transportu poważnie chorych i ofiar wypadków.

Pierwszy zakupiony przez Turkmenistan lekki śmigłowiec Ansat, dostarczony z wyposażeniem medycznym przez Kazańskie zakłady śmigłowcowe / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Umowę dotyczącą dostawy śmigłowców Ansat i Mi-17-1W KWZ zawarły z agencją Türkmenhowaýollary 31 marca 2020. Zgodnie z umową, obie maszyny dostarczono do Turkmenistanu w wersji uniwersalnej z modułami medycznymi i sprzętem medycznym na pokładzie. Uzupełniają je zestawy przeciwoparzeniowe. Kabiny są klimatyzowane.

Przed dostawą w KAZ przeszkolono 30 lotników i mechaników z Turkmenistanu. Szkolenie pilotów obejmowało m.in. wykorzystanie nowego symulatora lotu Ansat. Wszyscy szkoleni uzyskali niezbędne certyfikaty.

Mi-17-1W został wyposażony w dodatkowe zbiorniki paliwa. Śmigłowiec jest również wyposażony w boczny wysięgnik SLG-300, reflektory do lądowania i poszukiwań oraz zawiesie zewnętrzne o udźwigu 4 ton do transportu ładunków wielkogabarytowych.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.