Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie poszukują armatohaubic

Wojska lądowe, 14 kwietnia 2021

Ministerstwo Obrony Indii wystosowało zapytanie o informacje w procesie poszukiwania dla sił zbrojnych kołowych systemów artyleryjskich kal. 155 mm z lufą o długości 52 kalibrów (155/52 Calibre Mounted Gun System). Armatohaubice mają w przyszłości trafić do pułków artylerii rozmieszczonych na granicy z Pakistanem i Chinami.

155/52 Calibre Mounted Gun System najprawdopodobniej częściowo zastąpią artylerię holowaną używaną przez wojska lądowe Indii / Zdjęcie: MO Indii

Uzbrojenie ma zapewnić wsparcie artyleryjskie wojskom zmechanizowanym w operacjach o wysokiej intensywności. Indie zamierzają pozyskać systemy artyleryjskie Mają być one umieszczone na nośniku kołowym o trakcji 6x6 lub 8x8. Tym samym mają być zdolne do działania w zróżnicowanym terenie obejmującym doliny, góry, tereny położone na dużej wysokości, pustynie i półpustynie. Szczególnie ważna jest duża mobilność w obszarach górskich i pustynnych gdzie nie ma wystarczającej infrastruktury komunikacyjnej.

155/52 Calibre Mounted Gun System powinien być dostosowany do używania standardowej amunicji kal. 155 mm, w tym nowo opracowywanej amunicji precyzyjnej. W wyposażeniu systemu ma się znajdować system nawigacji inercyjnej i system kierowania ogniem umożliwiający prowadzenie pośredniego i bezpośredniego ognia w dzień i w nocy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.