Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HULC na DSEi

Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2009

Podczas londyńskiej wystawy DSEi na stoisku Lockheed Martina prezentowano rozwinięty przez Berkeley Bionics pierwszy model wspomaganego egzoszkieletu HULC (Human Universal Load Carrier).

HULC, nawiązujący nazwą do komiksowego bohatera o ogromnej sile, jest kolejnym wcieleniem rozwijanego od 2000 egzoszkieletu BLEEX (Berkeley Lower Extremity Exoskeleton) / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W obecnej formie, ubrany w wspomagany, zewnętrzny szkielet użytkownik jest w stanie przenosić ciężar o masie 90 kg w trudnym terenie (na przykład górskim) z prędkością do 4 km/h na dystansie 20 km. Sam HULC może być szybszy - 7 km/h na dłuższych dystansach z mniejszym obciążeniem lub 10 km/h w krótkim zrywie. W obecnej, prototypowej postaci egzoszkielet może być używany przez osoby o wzroście od 1,63 do 1,88 m. Całkowita masa systemu wynosi 24 kg, HULC zasilany jest z baterii litowo-polimerowych.

Testowany w terenie, prototypowy szkielet wspomagany daje ogromne możliwości regularnej armii i - szczególnie zainteresowanym tego rodzaju wyposażeniem - jednostkom specjalnym / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zewnętrzny szkielet wspomagany ma pomóc spieszonym żołnierzom w przenoszeniu coraz cięższego wyposażenia osobistego oraz broni, a w przyszłości stać się bazą rozwojową dla pancerza wspomaganego, z własnym systemem klimatyzacyjnym, odpowiednią osłoną balistyczną, sensorami i innymi elementami. Berkeley Bionics cały czas rozwija swój wynalazek, pracując obecnie nad odmianą zdolną funkcjonować 72 godziny bez przerwy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.