Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HULC na DSEi

Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2009

Podczas londyńskiej wystawy DSEi na stoisku Lockheed Martina prezentowano rozwinięty przez Berkeley Bionics pierwszy model wspomaganego egzoszkieletu HULC (Human Universal Load Carrier).

HULC, nawiązujący nazwą do komiksowego bohatera o ogromnej sile, jest kolejnym wcieleniem rozwijanego od 2000 egzoszkieletu BLEEX (Berkeley Lower Extremity Exoskeleton) / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W obecnej formie, ubrany w wspomagany, zewnętrzny szkielet użytkownik jest w stanie przenosić ciężar o masie 90 kg w trudnym terenie (na przykład górskim) z prędkością do 4 km/h na dystansie 20 km. Sam HULC może być szybszy - 7 km/h na dłuższych dystansach z mniejszym obciążeniem lub 10 km/h w krótkim zrywie. W obecnej, prototypowej postaci egzoszkielet może być używany przez osoby o wzroście od 1,63 do 1,88 m. Całkowita masa systemu wynosi 24 kg, HULC zasilany jest z baterii litowo-polimerowych.

Testowany w terenie, prototypowy szkielet wspomagany daje ogromne możliwości regularnej armii i - szczególnie zainteresowanym tego rodzaju wyposażeniem - jednostkom specjalnym / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zewnętrzny szkielet wspomagany ma pomóc spieszonym żołnierzom w przenoszeniu coraz cięższego wyposażenia osobistego oraz broni, a w przyszłości stać się bazą rozwojową dla pancerza wspomaganego, z własnym systemem klimatyzacyjnym, odpowiednią osłoną balistyczną, sensorami i innymi elementami. Berkeley Bionics cały czas rozwija swój wynalazek, pracując obecnie nad odmianą zdolną funkcjonować 72 godziny bez przerwy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.