Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Samoloty Kazachstanu na drodze

Lotnictwo wojskowe, 18 kwietnia 2021

W ciągu dwóch tygodni marca 2021 ministerstwo obrony Kazachstanu przeprowadziło zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe, mające na celu sprawdzenie gotowości bojowej sił specjalnych. Głównym celem ćwiczenia Altyn Zhebe (Złota Strzała) była weryfikacja ich skuteczności i zdolności do wykonania dowolnej misji oraz poprawa wyszkolenia. W ćwiczeniach wzięło udział lotnictwo, które przerzucało jednostki na duże odległości.

Myśliwiec Su-27P/BM2 wojsk lotniczych Kazachstanu ląduje na drogowym odcinku lotniskowym w regionie Mangistau / Zdjęcie: MO Kazachstanu

Operacje ćwiczebne odbywały się głównie w nocy. Obejmowały m.in. zrzut sił specjalnych na spadochronach w terenie górzystym. Jednostki zajmowały wyznaczone stanowiska, wykonując misje rozpoznawcze i poszukiwawcze, monitorowane przez bezzałogowe statki latające. Żołnierze i bsl wskazywały m.in. cele do ostrzału artyleryjskiego i moździerzowego.

Samolot transportowy Airbus C295M startuje do kolejnej misji z drogowego odcinka lotniskowego nad Morzem Kaspijskim / Zdjęcie: MO Kazachstanu

Pod koniec ćwiczenia, po raz pierwszy w historii lotnictwa wojskowego Kazachstanu, samolot transportowy Airbus C295M i myśliwiec Suchoj Su-27P/BM2 operowały z odcinka drogi. Wykorzystano do tego odpowiednio przystosowany fragment jezdni w regionie Mangistau, w pobliżu bazy lotniczej Aktau położonej w południowo-zachodniej części kraju, nad Morzem Kaspijskim. Samoloty zademonstrowały zdolność do wsparcia sił lądowych i morskich na terenach bez lotnisk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.