Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czarny Orzeł nie istnieje

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 13 września 2009

Płk Władimir Wojtow, czasowo pełniący obowiązki szefa komitetu naukowo-technicznego uzbrojenia opancerzonego i pojazdów, poinformował że wielokrotnie opisywany w mediach rosyjski czołg przyszłości Czarny Orzeł nie istnieje.

Według Wojtowa, który wypowiadał się dla radia Echo Moskwy, produkt 640, inaczej nazywany Czarnym Orłem, to wytwór wyobraźni miłośników broni pancernej i dziennikarzy. 20 lat temu projektowano nowe czołgi, ale ostatecznie nie powstał nawet jeden kompletny prototyp. Według Wojtowa, jedyny istniejący egzemplarz doświadczalny rosyjskiego czołgu przyszłości nie doczekał się wyposażonej i uzbrojonej wieży.

Według relacji medialnych, Czarny Orzeł miał powstawać latach 1990.w Omskim biurze konstrukcyjnym maszyn transportowych, jako głęboka modernizacja T-80U. Po raz pierwszy informacje o nim pojawiły się w 2003. Na jednej z wystaw pokazano nawet fotografie czołgu - według płk. Wojtowa była to jednak jedynie makieta.

W sierpniu 2009, w artykule o możliwym bankructwie Omsktransmasza, pojawiła się informacja o dwóch prototypach produktu 640. Potwierdzałoby to różnice na znanych zdjęciach czołgu - w wersji z podwoziem 6- i 7-kołowym.

Kilka dni temu dyrekcja biura informowała, że prace nad nowym czołgiem na bazie T-80U trwają. Potwierdził to dowódca rosyjskich wojsk lądowych, gen. Władimir Bołdyriew podczas wizyty w Omsku. Jego zdaniem, Omsktransmasz będzie w tym zakresie współpracować z innymi biurami i wytwórniami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.