Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pociąg agitacyjny MO FR

Imprezy branżowe, Publikacje, 29 kwietnia 2021

Ministerstwo Obrony FR przygotowało specjalny pociąg agitacyjny, który ma służyć promocji rosyjskich sił zbrojnych. Jedzie on z Moskwy do Władywostoku, zatrzymując się na 50 stacjach. Wyruszył w niedzielę, 25 kwietnia 2021 z dworca kijowskiego. Zestaw ciągnie lokomotywa spalinowa 2TE25Km.

Na platformach rosyjskiego pociągu agitacyjnego można zobaczyć m.in. czołg T-90M Proryw, 152-mm haubicę samobieżną 2S35 Koalicja-SW i pojazd opancerzony Tajfun-K / Zdjęcie: Said Aminow – via livejournal

Hasło akcji, w której jest wykorzystywany pociąg brzmi: My – armia państwa! My – armia narodu! W jego wagonach mieszczą się eksponaty i materiały promocyjne. Na otwartych platformach umieszczono zaś nowe typy uzbrojenia rosyjskich sił zbrojnych, w tym czołg T-90M Proryw, 152-mm haubicę samobieżną 2S35 Koalicja-SW i pojazd opancerzony Tajfun-K. Wśród eksponatów są też trofea z operacji w Syrii.

Ekspozycję można zobaczyć również na stronie internetowej MO FR. Tam też umieszczono rozkład jazdy pociągu. Na przystankach chętni będą mogli zapoznać się z warunkami przyjęcia do wojska, a nawet rozpocząć procedurę wcielenia do niego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.