Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Pipera Cherokee w Meksyku

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 maja 2021

29 kwietnia 2021 ok. 10:00 z pasa nr 2 lotniska Del Norte w obszarze metropolitalnym Monterrey w stanie Nuevo León w Meksyku wystartował samolot Piper Cherokee. Na jego pokładzie znajdował się pilot i 5 pasażerów. Mieli lecieć do Nuevo Laredo w stanie Tamaulipas niedaleko granicy. Mieli tam zostać zaszczepieni przeciwko COVID-19

Z samolotu Piper Cherokee, który rozbił się po starcie z lotniska Del Norte w Meksyku, w całości pozostała tylko część ogonowa. Kabina uległa całkowitej destrukcji – zginęli wszyscy, którzy się w niej znajdowali / Zdjęcie: Especial

3 minuty po starcie pilot poinformował o awarii silnika. Usiłował zawrócić na lotnisko startu. Manewr się nie udał i samolot rozbił się. Spadł na parking przedsiębiorstwa Transportes Mon-Ro znajdujący się za ogrodzeniem lotniska. Uderzył w kabinę ciężarówki i uległ prawie całkowitej destrukcji.

W katastrofie zginęli wszyscy, którzy lecieli samolotem – 3 kobiety i 3 mężczyzn. Wśród ofiar jest pilot – Armando González Abella.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Piper PA-32-260 Cherokee Six, zn. rej. N15349, 32-730005, wyprodukowany w 1972. Należał do TRN Aviation z siedzibą Delaware w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.