Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modułowy samolot Aeralis

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 01 maja 2021

Brytyjski Aeralis przystąpił do trzeciej fazy projektowania modułowego samolotu odrzutowego na zamówienie Rapid Capabilities Office (RCO) RAF (królewskich wojsk lotniczych). Pierwsza i druga faza obejmowała zawarcie umów o partnerstwach przemysłowych, a także ochronę patentów i projekt koncepcyjny. Faza trzecia przewiduje zaprojektowanie i wyprodukowanie prototypu. Ma w nim zostać wykorzystany nowa otwarta architektura systemu planowania misji PYRAMID.

Wizja projektowanego przez Aeralis modułowego samolotu odrzutowego / Ilustracja: Aeralis

Aeralis nie ujawnił harmonogramu prac. Wiadomo jedynie, że nowy samolot ma wejść na rynek w połowie lat 2020. W obecnej fazie Aeralis realizuje 3-letnią umowę z RCO.

Aeralis twierdzi, że opracował zupełnie nowy sposób projektowania i eksploatowania samolotów wojskowych, oparty na technologiach cyfrowych. Metody bazują na tych stosowanych w sektorze komercyjnym. Dzięki temu projektowanie ma być znacznie szybsze, a eksploatacja tańsza niż w przypadku dotychczas budowanych wyspecjalizowanych platform. Wczoraj na specjalnej konferencji mówił o tym dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Tristan Crawford.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.