Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Gripena dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 września 2009

Wczoraj oblatano pierwszy z 6 zamówionych przez Tajlandię myśliwców wielozadaniowych Gripen.


Zdjęcie: Stefan Kalm/Gripen International

Dwumiejscowy Gripen D wystartował ok. 14:50 z lotniska fabrycznego w Linkoping. Trwający 80 minut lot odbył się bez problemów. Za sterami samolotu siedział oblatywacz Saaba, Mats Thorbiörnsson.

Tajlandia za 637 mln USD zamówiła 6 Gripenów C/D (i 2 samoloty Saab 340, w tym jeden z systemem wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab Microwave Systems Erieye) w 2008 (Tajlandzka umowa została podpisana). Kontrakt podpisano z Defence Materiel Administration (FMV). Tajscy piloci mają rozpocząć w Szwecji loty treningowe w 2010, a rok później samoloty zostaną przekazane Tajlandii.

Bangkok miał zamówić kolejnych 6 Gripenów w br. za 520 mln USD, ale transakcja została odroczona z powodu problemów ekonomicznych i politycznych (Tajlandia nie wykorzysta opcji na Gripeny).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.