Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wyposażenie Nowozelandczyków

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 września 2009

Żołnierze Sił Obronnych Nowej Zelandii (New Zealand Defence Force - NZDF) otrzymają nowe wyposażenie osobiste, w tym kamizelki ochronne, hełmy, plecaki patrolowe, gogle i okulary balistyczne. Nowości w pierwszej kolejności trafią do oddziałów, które w październiku w ramach rotacji zasilą nowozelandzki kontyngent w Afganistanie.

Wyposażenie żołnierzy Nowej Zelandii unowocześnione zostaniem wzbogaceniem o nowy hełm, kamizelkę ochronną i oporządzeniową, plecak patrolowy, gogle i okulary, rękawiczki, latarkę i odbiornik GPS. Nowości przejdą chrzest bojowy w Afganistanie, dokąd trafią z żołnierzami już w październiku

Nowe wyposażenie osobiste ma znacząco poprawić ochronę, wygodę i efektywność żołnierzy Nowej Zelandii na polu walki. Opracowywaniem jego elementów i wdrażaniem ich do użytku odbywa się w ramach Soldier Survivability Programme of Equipment (SSPE). Zaplanowano na 5 lat ma zakończyć się w 2013, gdy według przewidywań potrzeby w zakresie nowoczesnego ekwipunku żołnierskiego armii nowozelandzkiej zostaną w pełni zaspokojone. Zakres prac obejmuje unowocześnienie całości rynsztunku żołnierskiego, poczynając od umundurowania, poprzez system ochrony osobistej i na akcesoriach kończąc. Pierwsze owoce projektu to kamizelka ochronna i oporządzenie wraz z zestawem mocowanych do nich kieszeni, hełm, gogle balistyczne i okulary, plecak patrolowy, latarka, ręczny odbiornik GPS oraz rękawiczki. Elementy te pochodzą z oferty dostępnej na rynku tego typu wyposażenia.

Nowa nowozelandzka modułowa zintegrowana kamizelkę ochronna z systemem szybkiego wyczepienia to Releasable Body Armor Vest - Special Forces (RBAV-SF) marki Eclipse z BAE Systems. Jej wypełnieniem są wkłady balistyczne miękkie i cztery twarde, po jednej na osłonę przodu i pleców żołnierza i po jednej mniejszej do noszenia na każdym z boków ciała

Nowy hełm sił zbrojnych Nowej Zelandii to ACH (Advanced Combat Helmet) izraelskiego Rabintexu. Ma te same parametry ochrony balistycznej jak ten, którego zastąpi, ale jest od niego o pół kilograma lżejszy i lepiej przystosowany do współpracy ze słuchawkowym zestawem komunikacji radiowej i ochronnikami słuchu. Ochrona osobista żołnierzy zbudowana będzie w oparciu o modułową zintegrowaną kamizelkę ochronną z system szybkiego wyczepienia wzoru Releasable Body Armor Vest - Special Forces (RBAV-SF) z serii Modular Vest Program marki Eclipse od BAE Systems, którą noszą już komandosi wojsk specjalnych USA. W zestawie nowości towarzyszy jej modułowa kamizelka oporządzeniowa o konstrukcji na bazie siatki i zestaw modułów kieszeni. Nowozelandczycy otrzymają również nowe plecaki patrolowe, model Trizip o pojemności ok. 38 l wyprodukowany przez Camelbak. Tego samego producenta są też nowe rękawiczki Impact CT. Za ochronę oczu żołnierzy z antypodów przed odpryskami, rykoszetami, wiatrem, pyłem, piaskiem i śniegiem oraz promieniowaniem UV odpowiadać będą gogle Desert Locust amerykańskiego Revision i okulary ESS ICE. Komplet nowości ekwipunku Nowej Zelandii dopełnia latarka Sidewinder amerykańskiego Streamlight Inc. i odbiornik GPS Garmin 60cX.

Plecakiem patrolowym żołnierzy Sił Obronnych Nowej Zelandii (New Zealand Defence Force - NZDF) został Tizip rozsławionego bukłakami na wodę amerykańskiego Camelbaka

Zdjęcia: MO Nowej Zelandii


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.