Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy EH216 w Japonii

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 06 czerwca 2021

W ostatnich dniach chińskie EHang przeprowadziło pierwsze testy autonomicznego samolotu elektrycznego eVTOL EH216 za granicą – w Japonii. Loty odbyły się na podstawie specjalnego zezwolenia japońskiego Ministerstwa Ziemi, Infrastruktury i Turystyki (MLIT) przy wsparciu Okayama Kurashiki Mizushima Aero & Space Industry Cluster Study Group (MASC). Jeden z lotów dwumiejscowego, całkowicie elektrycznego samolotu został wykonany podczas imprezy Wiodąca rewolucja miejskiej mobilności powietrznej w stacji lotniczej Kasaoka w prefekturze Okayama.

Autonomiczny samolot elektryczny eVTOL EH216 w pierwszym pokazie za granicą – w Japonii, nad lotniskiem Kasaoka w prefekturze Okayama, 4 czerwca 2021 / Zdjęcie: MASC via YouTube

W 2018 rząd Japonii ustanowił Radę Publiczno-Prywatną ds. Rewolucji w Transporcie Lotniczym i opublikował mapę drogową, aby określić cele dotyczące wykorzystania samolotów eVTOL. Rada otrzymała zadanie uruchomienia przewozów lotniczych osób i towarów do 2023 na obszarach wiejskich i miejskich. Zgodnie z warunkami tej polityki, Biuro Lotnictwa Cywilnego w MLIT jest odpowiedzialne za tworzenie regulacji prawnych dotyczących statków powietrznych i wymagań zdatności do lotu, a także za kwalifikowanie pilotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.