Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bolesne zmiany w Pratt & Whitney

Przemysł zbrojeniowy, 23 września 2009

Przedstawiciele Pratt & Whitney poinformowali o likwidacji w ciągu najbliższych 2 lat ok. tysiąca miejsc pracy w zakładach w stanie Connecticut. Zamówienia zostaną przeniesione do innych przedsiębiorstw, w tym w Singapurze i Japonii.

Producent odrzutowych silników lotniczych prowadził rozmowy w sprawie zamknięcia zakładów remontowych w Cheshire i zmniejszenia zatrudnienia w East Hardford już od 2 lat. Powodem są straty, przynoszone przez te placówki. Zamiast nich remonty mają wykonywać: zakład w stanie Georgia oraz dwa przedsiębiorstwa azjatyckie.

Związki zawodowe i lokalne władze oferowały oszczędności płacowe oraz wsparcie publiczne na łączną kwotę 180 mln USD w ciągu najbliższych 5 lat. Niestety, zarząd stwierdził, że koniecznym były by zmniejszenie kosztów o prawie 54 mln USD rocznie (270 mn USD przez 5 lat) i zdecydowały się wykonać decyzję.

Na razie nie ujawniono, jak zwolnienia wpłyną na poziom zatrudnienia w koncernie (obecnie zapewnia on pracę 35 tys. osób na całym świecie). Wiadomo jednak, że będą one miały negatywne skutki dla gospodarki stanu Connecticut. Oznaczają bowiem zmniejszenie liczby zatrudnionych bezpośrednio przez koncern o prawie 10%, z obecnych 11 tys. osób. Dodatkowe 6 tys. ludzi może stracić pracę w zakładach kooperujących.

Pratt & Whitney zmniejsza liczbę pracowników w swoich macierzystych zakładach od kilku dekad. W okresie najlepszej koniunktury - w latach 1960. - zatrudniano w Connecticut ponad 20 tys. osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.