Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bolesne zmiany w Pratt & Whitney

Przemysł zbrojeniowy, 23 września 2009

Przedstawiciele Pratt & Whitney poinformowali o likwidacji w ciągu najbliższych 2 lat ok. tysiąca miejsc pracy w zakładach w stanie Connecticut. Zamówienia zostaną przeniesione do innych przedsiębiorstw, w tym w Singapurze i Japonii.

Producent odrzutowych silników lotniczych prowadził rozmowy w sprawie zamknięcia zakładów remontowych w Cheshire i zmniejszenia zatrudnienia w East Hardford już od 2 lat. Powodem są straty, przynoszone przez te placówki. Zamiast nich remonty mają wykonywać: zakład w stanie Georgia oraz dwa przedsiębiorstwa azjatyckie.

Związki zawodowe i lokalne władze oferowały oszczędności płacowe oraz wsparcie publiczne na łączną kwotę 180 mln USD w ciągu najbliższych 5 lat. Niestety, zarząd stwierdził, że koniecznym były by zmniejszenie kosztów o prawie 54 mln USD rocznie (270 mn USD przez 5 lat) i zdecydowały się wykonać decyzję.

Na razie nie ujawniono, jak zwolnienia wpłyną na poziom zatrudnienia w koncernie (obecnie zapewnia on pracę 35 tys. osób na całym świecie). Wiadomo jednak, że będą one miały negatywne skutki dla gospodarki stanu Connecticut. Oznaczają bowiem zmniejszenie liczby zatrudnionych bezpośrednio przez koncern o prawie 10%, z obecnych 11 tys. osób. Dodatkowe 6 tys. ludzi może stracić pracę w zakładach kooperujących.

Pratt & Whitney zmniejsza liczbę pracowników w swoich macierzystych zakładach od kilku dekad. W okresie najlepszej koniunktury - w latach 1960. - zatrudniano w Connecticut ponad 20 tys. osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.