Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hanwha zainteresowana programem MFP

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 czerwca 2021

Hanwha Defense rozpoczęła oficjalne rozmowy z partnerami z Wielkiej Brytanii w kwestii uczestnictwa w projekcie Mobile Fires Platform. W ramach tego programu British Army wybierze następcę eksploatowanych armatohaubic AS-90 kal. 155 mm.

 Brytyjczykom zaoferowany ma zostać zaawansowany wariant armatohaubicy K9 / Zdjęcie: Hanwha Defense

Koreańczycy zamierzają zaoferować odmianę armatohaubicy K9 Thunder przystosowaną do brytyjskich wymagań. Ma ona bazować na opracowywanej obecnie zmodernizowanej K9A2 ze zautomatyzowanym systemem ładowania i zwiększoną szybkostrzelnością. Brytyjska odmiana ma zostać wyposażona w zaawansowane technologicznie komponenty, takie jak bezzałogowa wieża, pakiety ochrony przeciwminowej i kompozytowe gąsienice. Automatyzacja systemów artyleryjskich ma być zwiększona również dzięki bezzałogowemu wariantowi wozu amunicyjnego K10 przeznaczonego do współpracy z K9.

Silną stroną koreańskiej oferty ma być współpraca przemysłowa. Hanwha podkreśla liczne sukcesy eksportowe swoich armatohaubic oraz udaną współpracę przemysłową z Indiami i Australią. Również brytyjskie K9 mogą być produkowane lokalnie. W tym celu prowadzone są już rozmowy z zakładami ulokowanymi na Wyspach Brytyjskich, tj. Lockheed Martin UK, Pearson Engineering, Horstman Defence Systems, Soucy Defense i innymi.

Zapytania ofertowe w programie MFP mają zostać opublikowane w przyszłym roku. Hanwha natomiast będzie ujawniać swoich partnerów w programie w ramach najbliższych wydarzeń związanych z przemysłem obronnym, w tym podczas targów DSEI.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.