Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Shadow rozbił się w Iraku

Lotnictwo wojskowe, 27 września 2009

Amerykański bsl Shadow uderzył w siedzibę Irackiej Partii Islamskiej w Mosulu. Według amerykańskich wojskowych, bezpilotowiec patrolował okoliczne drogi.

Wydarzenie miało miejsce wczoraj ok. 7:00. Shadow uderzył w tylną część dachu budynku regionalnej siedziby Irackiej Partii Islamskiej - największego ugrupowania politycznego sunnitów w Iraku. Amerykanie twierdzą, że bezpilotowiec uległ awarii. Według rzecznika amerykańskich sił okupacyjnych, mjr. Dericka Chenga, bsl raczej nie został zestrzelony.

Shadow patrolował drogi na północy Iraku, gdzie często podkładane są ładunki wybuchowe. Amerykanie nazywają ten obszar ostatnim bastionem al Kaidy w Iraku.

Shadow to samolot rozpoznawczy. Nie był uzbrojony. Nikt nie został ranny w wyniku uderzenia w budynek. Amerykanie obiecali pomoc w jego naprawie.

To drugi we wrześniu przypadek rozbicia amerykańskiego bsl w Iraku. W centralnym Iraku 14 września rozbił się należący do USAF bsl Predator. Także wówczas nie było ofiar w ludziach. Predatory są wykorzystywane do rozpoznania, ale mogą być też uzbrajane w kpr Hellfire.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.