Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irańskie próby rakietowe

Strategia i polityka, 27 września 2009

Iran prowadzi próby rakiet balistycznych różnego zasięgu w ramach ćwiczeń Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Wczoraj w czasie Manewrów Wielkiego Proroka IV wystrzelono do makiet celów rakiety balistyczne krótkiego i średniego zasięgu Fateh-110 (Zwycięstwo) i Tondar (Grzmot). Według dowódcy lotnictwa KSRI, Hosseina Salamiego, testowane są nowe rozwiązania techniczne rakiet klasy ziemia-ziemia. Na jutro planowane jest wystrzelenie rakiety balistycznej dalekiego zasięgu Shahab-3. Manewry mają potrwać jeszcze kilka dni.

Zasięg rakiety Fateh-110 jest szacowany na 200 km. Rakiety Tondar mają mniejszy zasięg, szacowany na 150 km. Poza tymi dwiema rakietami testowane są też rakietowe systemy wieloprowadnicowe o zasięgu 30-40 km.

Manewry KSRI odbywają się w atmosferze narastającego napięcia wokół irańskiego programu atomowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.