Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmarł Ireneusz Materniak

Ludzie, Historia, 29 czerwca 2021

Dziś w Poznaniu zmarł nagle pilot i instruktor lotniczy, doktor historii Ireneusz Materniak. Był współzałożycielem Bractwa Podwójnej Mewy. W ostatnich latach wykładał na poznańskich uczelniach przedmioty związane z bezpieczeństwem. Był m.in. wykładowcą w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Ireneusz Materniak przed startem do lotu szybowcem SZD-48 Jantar Standard 3 / Zdjęcie: nk.pl

Urodził się 15.04.1958 we Wrocławiu. Później mieszkał w Brzozowie na Podkarpaciu. Szkolenie lotnicze przeszedł w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie. Tam też został instruktorem szybowcowym. W ostatnich latach był członkiem Aeroklubu Poznańskiego.

Ireneusz Materniak w jednomiejscowym szybowcu PW-2 w czasie Powrotu do Bezmiechowej / Zdjęcie: archiwum Skrzydlatej Polski

Ireneusz Materniak był autorem książki Przemyśl 1914-15. W 2011 został laureatem Błękitnych Skrzydeł. Wyróżnienie otrzymał za aktywną wszechstronną działalność lotniczą, w tym szkolenie pilotów szybowcowych i modelarzy, pracę lotniczego pedagoga i popularyzację lotnictwa w mediach.

Nic dodać, nic ująć. Był wspaniałym Człowiekiem.

Małgosiu, bardzo współczujemy. Trzymaj się.

Msza pogrzebowa za Irka Materniaka odbędzie się w kościele Św. Andrzeja Apostoła w  Poznaniu, przy ulicy ul. Spławie 86 w sobotę 3 lipca o 13:00. Pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Gospodarskiej o godz. 14:00.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.