Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontenery PAC-3 MSE z Dęblina

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lipca 2021

Oddział WZL w Dęblinie otrzymał od Lockheed Martina sprzęt produkcyjny do wytwarzania komór kontenerów startowych pocisków PAC-3 MSE. Ma on zostać zainstalowany w nowej hali wybudowanej w związku z realizacją programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu – Wisła.

Wizja nowej hali produkcyjnej kontenerów startowych pocisków PAC-3 MSE w oddziale WZL w Dęblinie / Rysunek: WZL 1

Dostarczone do instalacji w Dęblinie oprzyrządowanie produkcyjne to system nawijarek, koniecznych do fabrykacji komór kontenerów startowych rakiet typu, na który zdecydowała się Polska – zamówiony i odebrany od wytwórcy z RFN. Nowa hala produkcyjna w oddziału WZL w Dęblinie o powierzchni 3 tys. m2, będzie w stanie produkować do 150 komór kontenerów startowych rocznie. Komory startowe, które są kluczowym elementem systemu obrony przeciwrakietowej, stanowią podstawową obudowę konstrukcyjną pocisku PAC-3 MSE oraz interfejs między pociskiem a elementami układu wyrzutni.

Jak informuje Robert Orzyłowski – dyrektor Lockheed Martina zarządzający jej przedsięwzięciami w Polsce i Europie środkowo-wschodniej – jest o jedno z 15 przedsięwzięć realizowanych przez jego spółkę razem z polskimi przedsiębiorstwami w związku z wyborem pocisku PAC-3 MSE do polskiego programu Wisła. Oddział WZL w Dęblinie i Lockheed Martin rozpoczęły współpracę w 2018 po podpisaniu umowy o partnerstwie przemysłowym podpisanej przez Skarb Państwa RP i amerykańską korporację. Polska jest 11 krajem, który zdecydował się na pociski PAC-3MSE.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.