Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzykrotnie mniejsza chińska armia

Strategia i polityka, 30 września 2009

W ciągu 2-3 lat armia chińska ma zmniejszyć swą liczebność do 700 tysięcy żołnierzy. Najmniejsze redukcje mają dotyczyć liczebności wojsk lotniczych i marynarki wojennej.

Takie informacje przekazali agencji Reuters anonimowi informatorzy z chińskiego ministerstwa obrony. Twierdzą oni, że celem reform jest utechnologicznienie chińskich sił zbrojnych. Marynarka otrzyma nowoczesne lotniskowce (obecnie służy w niej 290 tys. marynarzy), a w ciągu 3-5 lat zostaną wymienione wszystkie przestarzałe samoloty wojsk lotniczych (obecnie dysponują 2 tysiącami samolotów bojowych i 400 tys. żołnierzy). Do służby ma trafiać więcej ludzi z wyższym wykształceniem.

Obecnie chińskie siły zbrojne - największe na świecie - liczą 2,3 mln żołnierzy. Dla porównania - amerykańskie ok. 1,5 mln. Nie wiadomo, kiedy informacje o reformach i skali redukcji chińskiej armii zostaną podane oficjalnie. Na razie zasady reform nie zostały jeszcze przyjęte przez władze. Być może w praktyce tempo zmian będzie więc mniejsze. Jeden z emerytowanych chińskich oficerów twierdzi, że redukcje potrwają nawet 10 lat.

Jutro odbędzie się wielka parada, na której armia chińska zaprezentuje 52 nowe i zmodernizowane typy uzbrojenia. Na pokazach próbnych pokazano już wiele z nich (Nowe rakiety ChRL).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.