Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie poszukują pojazdów logistycznych

Wojska lądowe, 16 lipca 2021

Bhāratīyan Thalasēnā (wojska lądowe Indii) opublikowały zaproszenie do wyrażenia zainteresowania (RFI, Request for Interest) udziałem w programie nabycia dźwigów montowanych na ciężarówkach oraz szczegóły postępowania w programie zakupu zestawów do transportu czołgów.

Bazą dla poszukiwanych przez wojska lądowe Indii dźwigów ma być znajdujący się w eksploatacji typ ciężarówki 4x4 / Zdjęcie: MO Indii

Poszukiwane są dźwigi na ciężarówkach, przeznaczone do wsparcia pułków średniej artylerii uzbrojonych w haubice M777A2 kal. 155 mm. Program dotyczy pozyskania 132 dźwigów. Przewiduje się, że do każdego pułku artylerii trafi dziewięć takich urządzeń. Ich wprowadzenie ma ułatwić zaopatrywanie pododdziałów w amunicję artyleryjską kal. 155 mm przewożoną na paletach ważących ponad 500 kg. Masa uniemożliwia sprawną obsługę palet bez mechanizacji tego procesu. Poszukiwane dźwigi mają być umieszczone na ciężarówce 4x4 o masie 5/7,5 t typu używanego przez Bhāratīyan Thalasēnā. Poszukiwanie stosunkowo lekkiego nośnika wiąże się z wymagającym obszarem działań pułków artylerii  M777A2. Mają być one rozmieszczone na obszarach górskich we Wschodnim Sektorze granicy z ChRL.

Drugi opublikowany dokument dotyczy uszczegółowienia zasad postępowania w kwestii pozyskania zestawów do transportu czołgów. Zapytanie o informacje w tym programie zostało opublikowane w 2018. Oferenci, którzy nie odpowiedzieli na RfI mogą jeszcze złożyć oferty w ramach zapytania ofertowego (RfP, Request for Proposal) do września br.

Indie poszukują dostawcy 212 przyczep do transportu czołgów o masie 50 t. Do ich obsługi mają posłużyć używane w Indiach ciągniki siodłowe. Przyczepy mają mieć masę nie większą niż 20 t. Ich szerokość ma się mieścić w przedziale 3820-3850 mm, zaś długość w przedziale 9600-9650 mm. Prześwit powinien być większy niż 400 mm. Wyposażenie przyczep mają stanowić dwie składane hydrauliczne lub pneumatyczne rampy o stałej szerokości umożliwiające załadunek i rozładunek przewożonych pojazdów. Przyczepy powinny zapewnić transport ciężkich pojazdów gąsienicowych we wszystkich możliwych warunkach terenowych i klimatycznych Indii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.