Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiG-29K na Kuzniecowie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 września 2009

Myśliwce pokładowe MiG-29K i MiG-29KUB udanie lądowały w ostatnich dniach na pokładzie lotniskowca Admirał Kuzniecow.

Loty odbywały się 28 i 29 września. Na pokładzie lotniskowca (TAWKR, ciężkiego krążownika lotniskowcowego) Admirał Kuzniecow lądowały i startowały samoloty pokładowe MiG-29K i MiG-29KUB produkowane seryjnie dla Indii. Samoloty pilotowali piloci doświadczalni RSK MiG Michaił Bieliajew, Paweł Własow i Nikołaj Diodorica, a także pilot doświadczalny rosyjskich WWS płk Oleg Spiczka. Lotami kierował zastępca dyrektora generalnego RSK MiG, naczelnik ośrodka lotno-doświadczalnego im. A.W. Fiedotowa Paweł Własow.

Lotniskowiec Admirał Kuzniecow pływa obecnie na Morzu Barentsa. Loty MiG-29K/KUB obserwowali przedstawiciele zamawiającego.

Myśliwce MiG-29K/KUB mają bazować na zmodernizowanym lotniskowcu marynarki indyjskiej Admirał Gorszkow. Planowany jest też zakup nowych myśliwców pokładowych dla lotniskowca Admirał Kuzniecow (MiGi-29 dla Kuzniecowa). Pierwszy seryjny MiG-29KUB został oblatany w marcu 2008 (MiG-29KUB oblatany).

MiG-29K został poważnie zmodernizowany w stosunku do myśliwców bazujących na lądzie. Ma składane skrzydła, wyposażone w dodatkową mechanizację, został wyposażony w system uzupełniania i przekazywania paliwa w locie PAZ-1MK, zmniejszono jego widoczność dla radiolokatorów i zwiększono masę przenoszonego uzbrojenia. Resurs nowych samolotów został zwiększony ponad 2-krotnie, a koszt godziny lotu zmniejszony 2,5 raza. Radiolokator Żuk-ME może śledzić jednocześnie 10 celów i naprowadzać na nie 4 pociski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.