Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Certyfikat FAA dla F2-LSA

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 17 lipca 2021

Pierwszy produkcyjny samolot Flight Design F2-LSA w USA uzyskał od FAA specjalny certyfikat zdatności do lotu dla lekkich samolotów sportowych (SLSA). Biuro okręgowe FAA ds. standardów lotów w Oklahoma City w stanie Oklahoma zaakceptowało dokumentację samolotu 8 lipca 2021. Samolot ma zostać jeszcze w tym miesiącu pokazany na AirVenture 2021 w Oshkosh w stanie Wisconsin (26 lipca – 1 sierpnia). Później producent dostarczy go klientowi z Milwaukee.

Pierwszy produkcyjny samolot Flight Design F2-LSA, który został sprzedany klientowi z Milwaukee / Zdjęcie: Flight Design

Flight Design zaprezentował dwumiejscowy ultralekki samolot F2 podczas Aero Friedrichshafen w 2019. Przedsiębiorstwo poinformowało wówczas o pracach nad wersją czteromiejscową F4. Do tej pory Flight Design zebrał zamówienia na ponad 20 samolotów F2-LSA. Fabryka w Niemczech ma ich produkować 4 miesięcznie.

Wnętrze kabiny samolot Flight Design F2-LSA z wyświetlaczami Garmin G3X Touch / Zdjęcie: Flight Design

F2-LSA jest napędzany silnikiem Rotax 912iS. Jego pilot ma do dyspozycji dwa wyświetlacze Garmin G3X Touch. Samolot jest wyposażony w spadochron BRS na całej konstrukcji i montowane na panelu w kabinie poduszki powietrzne AMSAFE. Cena podstawowa F2-LSA to 199 722 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.