Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia zamawia system detekcji bsl

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 lipca 2021

Australia zamówiła pewną liczbę systemów detekcji bezzałogowców RfOne Mk II produkcji DroneShield Ltd. Zapowiedziano, że dostawy rozpoczną się natychmiast.

System RfOne zamontowany na australijskim transporterze ASLAV / Zdjęcie: DroneShield 

Według komunikatu DroneShield jest to jednorazowe zamówienie niewielkiej partii urządzeń. Jednak ich wdrożenie uzupełni możliwości innych systemów tego producenta używanych przez Australian Army (wojska lądowe). Ponadto użycie RfOne Mk II pozwoli ustalić wymagania wobec bezzałogowców i możliwości ich wykrywania. Nie wyklucza się również większych zamówień tego systemu w przyszłości.

RfOne Mk II to system pasywnej detekcji bezzałogowców dalekiego zasięgu. Obiekty wykrywane są z użyciem pasywnego sensora odbierającego sygnały w szerokim zakresie pasma ISM. System obsługiwany jest za pomocą interfejsu DroneSentry-C2. Zasilanie może pochodzić z paneli słonecznych lub baterii i generatora. Masa systemu to 10 kg, zaś wraz z elementami do montażu i transportu masa wzrasta do 18 kg.

Użycie pojedynczego DroneShield umożliwia ustalenie kierunku położenia obiektu. Zastosowanie czterech sensorów pozwala na pokrycie obszaru w promieniu 360º. Użycie większej liczby systemów pozwala również na ustalenie dokładnej pozycji wykrytego obiektu dzięki zastosowaniu triangulacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.