Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mi-17 rozbił się w Iraku

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 30 lipca 2021

Wczoraj, 29 lipca 2021 ok. 2:45 czasu lokalnego w pobliżu Tuz Khurmatu w rejonie Amerli w północnej prowincji Saladin w Iraku rozbił się śmigłowiec wielozadaniowy Mi-17 armii irackiej. 5 żołnierzy, którzy nim lecieli, zginęło. Ofiary to płk Tariq Abd Obaid (pilot), mjr Ali Fadel Ghadban (drugi pilot), Louay Hatem Farhan, Atheer Fayez Ibrahim i Wissam Ali Sfeih (oficerowie). Wrak śmigłowca całkowicie spłonął.

Dogaszanie płonących szczątków śmigłowca Mi-17 armii irackiej, który rozbił się wczoraj w nocy w rejonie bazy Hashd al-Shaabi / Zdjęcie: via YouTube

Połączone Dowództwo Operacyjne poinformowało, że śmigłowiec uczestniczył w misji bojowej przeciwko rebeliantom ISIS. Wypadek miał miejsce w pobliżu bazy Hashd al-Shaabi należącej do Popular Mobilisation Forces (PMF).

Nie wiadomo, co było przyczyną upadku śmigłowca. Mogła nim być awaria lub błąd pilota. Nie można jednak wykluczyć zestrzelenia.

W 2017 Irak ogłosił zwycięstwo nad ISIS, odzyskując terytoria zajęte przez terrorystów od lata 2014, szacowane na około jedną trzecią całkowitej powierzchni kraju. Jednak grupy terrorystyczna nadal mają uśpione komórki w Iraku i kontynuuje sporadyczne ataki na ludność cywilną, siły bezpieczeństwa, infrastrukturę i inne cele.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.