Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Norse wydzierżawią kolejne Dreamlinery

Lotnictwo cywilne, 03 sierpnia 2021

Niskokosztowe Norse Atlantic Airways podpisały z BOC Aviation Limited umowę najmu sześciu Boeingów 787-9 Dreamliner, napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent 1000, na okres około 16 lat. Samoloty mają zostać dostarczone do końca br.

/ Zdjęcie: Norse Atlantic Airways

Dzięki temu porozumieniu flota Norse Atlantic zwiększy się do 15 samolotów. W marcu tego roku przewoźnik zawarł umowę leasingu z AerCap, na mocy której otrzyma 9 Dreamlinerów: sześć 787-9 i trzy 787-8.

Z przyjemnością zacieśniamy nasze relacje z tak dużym leasingodawcą jak BOC Aviation, aby powiększać naszą flotę i przygotowywać organizację do startu. Czekamy na powitanie pasażerów po obu stronach Atlantyku na pokładach tych najnowocześniejszych samolotów, gdy tylko znów pojawi się popyt na podróże transatlantyckie – powiedział Bjørn Tore Larsen, założyciel i dyrektor generalny Norse Atlantic Airways.

Jesteśmy zachwyceni mogą powitać Norse Atlantic jako nowego klienta, ponieważ wspieramy plany linii lotniczych, które chcą obsługiwać tanie międzykontynentalne połączenia Boeingami 787 – dodał Robert Martin, dyrektor zarządzający BOC Aviation.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.