Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

50 kolejnych Su-30MKI dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 października 2009

Wojska lotnicze Indii chcą kupić jeszcze 50 myśliwców wielozadaniowych Su-30MKI.

Zainteresowanie zakupem kolejnych rosyjskich samolotów wyraził dowódca wojsk lotniczych Indii, marszałek Pradit Vasant Naik. Ok. 50 wielozadaniowych myśliwców Su-30MKI miałoby uzupełnić 230 kupionych wcześniej samolotów. Wzmocnienie jest potrzebne wobec zwiększania potencjału bojowego ChRL i Pakistanu. P.V. Naik podkreśla, że indyjskie wojska lotnicze stanowią zaledwie jedną trzecią wojsk lotniczych ChRL.

Indie kupiły 230 Su-30 w trzech kontraktach wartych łącznie 8,5 mld USD. Pierwszy z nich, zawarty w 1996, dotyczył zakupu 50 Su-30 za 1,46 mld USD. Później te samoloty były modernizowane do standardu Su-30MKI. W 2000 zawarto umowę o licencyjnej budowie 140 kolejnych samolotów tego typu w zakładach HAL w Indiach. W 2007 Indie zamówiły jeszcze 40 Su-30MKI. Wszystkich 230 samolotów ma znaleźć się w linii w 2015. Obecnie w jednostkach operacyjnych znajduje się 105 Su-30MKI.

W 2011 w prowincji Pendżab mają zostać ulokowane dwie eskadry uzbrojone w Su-30MKI. Obie jednostki mają równoważyć wzrost potencjału Pakistanu. Z kolei w Radżastanie pojawią się dwie jednostki wyposażone w śmigłowce Mi-17W-5, a także rodzime Dhruv i Cheetal, śmigłowce by wzmocnić siły indyjskie w Kaszmirze. Wzdłuż granicy z ChRL, w Ladakh, mają zostać rozmieszczone lekkie górskie radary (Low Level Light Weight Radars, LLLWR). Indyjskie wojska lotnicze kupią 19 takich radarów, które mają trafić na stanowiska za 4-5 lat. Pierwsze 2 zbudowane w lokalnych wytwórniach radary Rohini mają pojawić się na Actual Line of Control (LAC) w 2010.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.