Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Citation Sovereign dla Flying Doctors

Lotnictwo cywilne, 04 sierpnia 2021

Flota AMREF Flying Doctors powiększyła się o samolot odrzutowy Cessna Citation Sovereign. Odrzutowiec wkrótce ma pojawić się w Nairobi i rozpocząć loty ratownicze od września br. W celu obniżenia kosztów eksploatacji użytkownik wybrał program ProParts, w ramach którego producent zapewnia obsługę planową i nieplanową samolotu i jego wyposażenia awioniczne.

Nowy nabytek AMREF Flying Doctor – Cessna Citation Sovereign …

Przestronna kabina Sovereign wygodnie pomieści nosze i niezbędny personel medyczny na pokładzie. Zasięg Sovereign Citation umożliwi AMREF Flying Doctors wykonywanie lotów w całej Afryce, Europie i Azji – stwierdził Bob Gibbs, wiceprezes Textron Aviation odpowiedzialny za sprzedaż samolotów do misji specjalnych.

Cessna Citation Sovereign była oczywistym wyborem dla AMREF Flying Doctors, które poszukiwało samolotu zdolnego do wykonywania dalekodystansowych operacji transportu medycznego. Opieka nad pacjentem i jego komfort zapewniony w kabinie Citation Sovereign są kluczem do utrzymania poziomu usług medycznych, z jakiego AMREF Flying Doctors jest znane na całym świecie – dodał Mike Black, dyrektor operacyjny AMREF Flying Doctors.

… i zabudowane w jej wnętrzu wyposażenie medyczne / Zdjęcia: Textron Aviation

Bazą operacyjną AMREF Flying Doctors jest port lotniczy Wilson w Nairobi. Towarzystwo, istniejące od ponad 60 lat, jest długoletnim użytkownikiem samolotów Beechcraft i Cessna.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.