Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

439 mln GBP za serwisowanie AH Mk1

Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2009

AgustaWestland podpisała umowę z brytyjskim ministerstwem obrony na serwisowanie śmigłowców Apache AH Mk1 do 2014, za 439 mln GBP. Ma to przynieść oszczędności rzędu 50 mln GBP.

Brytyjczycy posiadają 67 egz. śmigłowców AH Mk1. Część z nich zapewnia wsparcie lotnicze wojskom własnym oraz sojuszniczym w Afganistanie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Podpisanie kontraktu ujawnił Quentin Davies, wiceminister ds. sprzętu wojskowego i wsparcia, wczoraj, w czasie wizyty w Wattisham Airfield, głównej bazie brytyjskich AH Mk 1. Umowa Apache Integrated Operational Support (IOS), jest podobna do tych, które zostały zawarte w odniesieniu do śmigłowców AW101 Merlin i Sea King.

Kontrakt obowiązuje do 2014, z opcją na jego przedłużenie do 2032, a więc przewidywanego terminu wycofania śmigłowców ze służby. Zawiera również możliwość renegocjacji, w przypadku, gdyby producent zdecydował się rozszerzyć zakres usług, a miałoby to zmniejszyć koszty ogólne. Wartość porozumienia to 439 mln GBP. Obie strony szacują, że kompleksowe podejście do kwestii serwisowania floty brytyjskich śmigłowców uderzeniowych, doprowadzi do zaoszczędzenia 50 mln GBP.

AgustaWestland jest głównym wykonawcą zlecenia. Spółka stworzyła także grupę przemysłową, składająca się z poddostawców: Boeinga, Lockheed Martina i Longbow International. Wspólnie zapewnią dostawy części zamiennych, informacji technicznych oraz materiałów szkoleniowych. AgustaWestland będzie nadal kontynuować zarządzanie zakładami remontowymi w bazie Wattisham oraz obiektami w Middle Wallop, gdzie prowadzi się szkolenie na AH Mk1. Kontrakt wejdzie w życie 1 kwietnia 2010.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.