Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot AH-6i

Przemysł zbrojeniowy, 08 października 2009

Boeing poinformował wczoraj, że 16 września dokonano oblotu śmigłowca AH-6i, wersji wywodzącej się z MH-6 i AH-6, wykorzystywanych przez siły specjalne. Nowy produkt Boeinga przeznaczony jest jednak na eksport.

Oblot AH-6i odbył się 7 miesięcy po rozpoczęciu programu. W istocie jest to jednak kolejna wersja opracowanych już śmigłowców / Zdjęcie: Boeing

O pierwszym locie, który trwał 36 minut i miał miejsce nad lotniskiem fabrycznym zakładów w Mesa, w stanie Arizona, poinformował Al Winn, członek kierownictwa Boeinga ds. programu Apache, w czasie targów wojsk lądowych AUSA. Dodał, że od tego czasu śmigłowiec odbył już kilka innych lotów testowych.

Boeing liczy na zainteresowanie państw poszukujących tanich i stosunkowo tanich śmigłowców, łączących w sobie cechy maszyn rozpoznawczych i uderzeniowych. AH-6i wyposażony jest w głowicę optoelektroniczną, wraz z kamerą podczerwieni.

Uzbrojenie składać się może w wyrzutni kpr Hellfire, oraz wyrzutni M260 dla npr kalibru 70 mm, jak również karabinów maszynowych. Systemy uzbrojenia są przy tym sprzężone z urządzeniami rozpoznania. Całość - wraz z urządzeniami łączności i przekazu danych - zintegrowano, korzystając z doświadczeń programu śmigłowców AH-64D Block III.


Drukuj Góra