Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

11 ofiar C212 na Haiti

Lotnictwo wojskowe, 10 października 2009

Na Haiti rozbił się wykonujący lot na rzecz ONZ samolot transportowy CASA C212. W katastrofie zginęło 11 osób.

Sztab misji stabilizacyjnej na Haiti (United Nations Stabilization Mission in Haiti, MINUSTAH) utracił kontakt z załogą samolotu wczoraj przed południem czasu lokalnego. Wysłane na poszukiwania patrole odnalazły jego wrak na zboczu góry, około 20 km na zachód od przygranicznego miasta Fonds-Verrettes, w powiecie Ganthier, w terenie dostępnym jedynie piechurom. Nikt ze znajdujących się na pokładzie C212 nie przeżył. Ciała ofiar przewieziono do stolicy Haiti - Port-au-Prince.

W katastrofie zginęli członkowie personelu wojskowego pochodzący z Urugwaju i Jordanii. Wykonywali oni rutynową misję rozpoznawczą przy granicy z Dominikaną.

Rozbity samolot CASA C212-200 Aviocar, nr rej. FAU-531/UN-146, nr ser. 187, oblatany 3 lipca 1981, należał do wojsk lotniczych Urugwaju. W skład jego załogi wchodzili: pilot kpt. José Larrosa, 2. pilot por. Santiago Hernández oraz technicy José Pastor, Enrique Montiel, Yiyí Medina (operator systemów) i Néstor Morales (inżynier pokładowy).

Misja stabilizacyjna ONZ pod przywództwem Brazylii na Haiti trwa od 2004. W jej skład wchodzi ok. 7 tys. żołnierzy i 2 tys. policjantów oraz 2 tys. personelu cywilnego z 18 krajów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.