Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FREMM – pełne zamówienie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2009

Hervé Morin francuski minister obrony, potwierdził w ubiegłym tygodniu fakt podpisania umowy ze stocznią DCNS na dostawy kolejnych 3 fregat typu FREMM. W ten sposób zakupiono już wszystkie, z 11 planowanych okrętów tego typu.

Umowa, w imieniu francuskiej agencji zamówień wojskowych DGA, została zawarta przez europejską agencję OCCAR, nadzorującą m.in. francusko-włoski projekt wielozadaniowych fregat.

Program fregat FREMM jest najpoważniejszym - bezpośrednio obecnie realizowanym - projektem francuskiej marynarki wojennej. Zakłada wymianę 3 typów fregat, jednym, w kilku odmianach. Jednocześnie nowe okręty o wyporności 6000 t, a więc większe od poprzedników, zapewnią zdecydowany wzrost potencjału bojowego / Rysunek DCNS

Paryż zamówił pierwsze 8 jednostek w listopadzie 2005. Okręty w odmianie przeciwpodwodnej zastąpią fregaty typu Tourville i Georges Leygues. Ostatnie zamówienie dotyczy jednej jednostki w odmianie ZOP i dwóch okrętów w wariancie przeciwlotniczym, które zastąpią fregaty typu Cassard.

Dla DCNS i jej poddostawców, nowa umowa daje gwarancję przedłużenia prac nad fregatami typu FREMM aż do 2022. Pierwsza, Aquitaine, powinna zostać ukończona w 2012. Budowa drugiej, Normandie, rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.